SEC BTC ETF Kararını Erteledi Grayscale Zafer Kazandı BitBoy Öne Çıktı

Grayscale, Bitcoin ETF incelemesi nedeniyle SEC davasını kazandı

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı verdiği mücadelede büyük bir galibiyet elde etti.

Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC), Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için devam eden bir çaba kapsamında, ABD temyiz mahkemesi yargıcı, Grayscale’in SEC’in son ETF başvurusunu reddetmesinin adil olmadığı yönündeki iddiasını kabul etti. SEC, GBTC’nin yeterli güvenlik uygulamalarına ve dolandırıcılık korumasına sahip olmadığını iddia etmişti.

Hakim Neomi Rao, Grayscale’in ikinci inceleme talebine yeşil ışık yaktı. Daha önce Rao, SEC’in Grayscale’in neden hatalı olduğuna ilişkin “herhangi bir açıklama sunmadığını” söylemişti.

Ancak zafer, Grayscale’in Bitcoin ETF’sinin otomatik olarak tamamlandığı anlamına gelmiyor. Hala gelecek daha çok şey var… “BitBoy Crypto” markasının arkasındaki isim olan Hit Network’ün ana şirketi, az önce halka açık yüzü Ben Armstrong’a destek verdi.

Şirket, kararın arkasında madde bağımlılığı ve maddi zararın yattığını öne sürdü.

Hit Network, YouTube ve sosyal medyadan yaptığı bir duyuruda, Armstrong’un bağımlılıkla mücadelesinde destek olma çabalarına rağmen bu influencer ile yollarını ayırmaya karar verdiğini açıkladı. Bu, Armstrong’un son zamanlarda bir dizi davayla karşı karşıya kalmasının ardından geldi. Yatırımcılar, kendisini ve diğer etkileyicileri, FTX’i tanıtmakla suçladığı bir toplu davada borsadan ne kadar ödeme aldıklarını açıklamadığı için suçladılar.

Ayrıca dava sırasında Armstrong’un davacının avukatlarını tehdit ettiği ve hatta federal hakimin mahkemeye çıkma emrini yerine getirmediği iddiaları da vardı. Dava haziran ayında ertelendi.

Grayscale CEO uncertain about spot bitcoin ETF refiling despite 'huge win'  | The Block