Binance BUSD Desteğini Kestikten Sonra Coinbase PayPal USD’yi Listeledi!

Binance, BUSD’yi aşamalı olarak sonlandırma kararı alırken, Coinbase PayPal USD’yi kullanıma sunuyor. Bugün, Coinbase, PayPal USD (PYUSD) ‘nin kendi platformunda işlem görmeye hazır olduğunu duyurdu. PayPal’ın stabilcoin’i, düşük işlem hacmine veya yeni tanıtıldığına işaret eden “deneysel varlık etiketi” ile işlem görmeye başlayacak. Bu adım, Binance’in düzenleyici endişeler nedeniyle BUSD stabilcoin desteğini 2024’e kadar kesme kararıyla aynı zaman dilimine denk geliyor. Hem PayPal USD hem de Binance USD, aynı şirket olan Paxos tarafından düzenlenmektedir.

Coinbase daha önce, New York finansal düzenleyicilerinin “çözümlenmemiş sorunlar” ve Binance ile olan ilişkisi nedeniyle BUSD ihracını durdurma talimatının ardından Mart ayında Binance USD (BUSD) ticaretini askıya almıştı.

Haziran ayında SEC, BUSD’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmış ve staking amaçlı kullanımına ilişkin endişelerini dile getirmişti.

Binance, düzenleyici incelemelerle karşı karşıya iken, PayPal Holdings Inc. daha sağlam bir düzenleyici temele sahiptir. PayPal, halka açık bir şirket olarak ABD’nin sıkı denetimine tabidir. PayPal, 2022’de New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından verilen bir BitLicense sahibidir.

Coinbase Review