Bitcoin Düşecek

Bitcoin sektöründe adından söz ettiren pek çok yatırımcı var. Bunlardan bir tanesi de Balina nickli, aksiyonları ile ses getiren bir kişi. Bitcoin’in düzeltme sürecine girmesi ile sekteye uğramasının ardından balina bu Kripto paranın düşeceğine yönelik ciddi bir haneler bulundu ve 200 milyon Dolarlık yatırım yaptı. Konu CCN bültenine son dakika haberi olarak düştü.

200 milyon dolar yaklaşık 20 bin Bitcoin’lik açık pozisyon anlamına geliyor. Üstelik balina bu yatırımdan eli boş dönmemiş olabilir. Çünkü Bitcoin’in içinde bulunduğu düzeltme süreci rakamların aşağı doğru seyretmesine yol açtı bile. 11 bin 900 dolardan 10 bin 800 Dolara kadar düzen Bitcoin bu yatırımcıya yüklü bir tutar kazandırmış görünüyor.

Bazı analistlere gire ise Bitcoin rakamlarında meydana gelen bu düşüşün sebebi tam olarak bu yatırımcı. Çünkü bu yatırımcı yaptığı bu yüksek tutarlı hamle ile diğer yatırımcıları panikletti. Panikleyen yatırımcıların ellerindeki Bitcoin’i satması piyasada bu düşüşü beraberinde getirdi. Kışa vadede yaşanan bu düşüşün orta vadede ne gibi sonuçlar doğuracağı ise henüz bilinmiyor.