Bitcoin İçin Bir Düzeltme Gelebilir: Uzmandan Uyarı

Son zamanların değerlenen kripto para birimlerinin başında gelen Bitcoin için uzmanından önemli uyarılar geldi. Dünyaca ünlü analistlerden biri kabul edilen Peter Brandt Bircoin’in dün geceki ani yükselişine dikkat çekerek yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle Bitcoin’in dün gece sadece bir dakikada 7.800 dolardan 8.200 dolara ve daha sonra artarak 8.700’ kadar yükselmesi sonucunda 2019 yılının BTC rekorunu yenilemiş oldu.

Peter Brandt sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada bu yükselişin FOMO aşaması olduğunu iddia etti ve kripto para boğalarının alım satım işlemlerine devam etmesi sonucunda Bitcoin’e hacimli bir düzeltmenin geleceğini ve bu düzeltmenin ise bu kripto para boğalarını durduracağını ifade etti.

Kripto para yatırımcıları ile işlem yapanları heyecanlandıran ani yükselişlerin sebebi henüz bilinmese de çoğu analist ve uzmanın bu konu hakkında bir teorisi bulunuyor. Özellikle ihtimal verilen bir durum da BTC’nin Çin ve ABD ticaret savaşları sebebi ile artışa geçtiği yönündedir. BTC’nin yükselişinin özellikle Asya piyasa saatlerinde gerçekleşmesi de bunun bir göstergesi kabul edilyor.