Bitcoin Yine Rekor Kırdı

En çok kullanılan Kripto para birimi Bitcoin yeni bir rekora daha imza attı. Özellikle de 6000 psikolojik değerini aşan Bitcoin 09.00 itibarî ile 6050 USD seviyesi üzerinden işlem görüyor. Türkiye borsasında da sık işlem gören kripto para Bitcoin an itibari ile 37 bin TL üzerinden işlem görmeye başladı. BtcTurk’te ise değerler 37.500’ü gösteriyor. Bu artışın 2019 yılı için rekor olduğunu söyleyen ekonomistler yatırımcıların heyecanlanmadınız yol açtı.

6000’li seviyeler Bitcoin için psikolojik sınır oluşturuyordu. Forbes tarafından alınan yorumlara göre bu hızlı artışın beraberinde diğer artışları da getireceği söylenmekte. Özellikle de dijital para araştırma direktörü olan John Todaro’ya göre bir süredir Bitcoin hakkında çıkan olumsuz eleştiriler bu para biriminin artmasına yol açtı. Ayrıca Todaro’ya göre de Bitcoin rakamlarında artış devam edecek.

Tüm bu yorumlara karşın ünlü Bitcoin yatırımcısı olan Michael Novogratz Bitcoin hakında demeç verdi. Novogratz yorumunda kendini iyi hissediyor olmasına karşın Bitcoin’in bir süre 6000 USD seviyesinde seyredeceğini vurguladı.