Facebook’un Kripto Parasına Yeni Yorum

Hatırlanacağı üzere sosyal medya devi Facebook Kendi Kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tabi bu noktada pek çok analist ve ekonomistten de yorum geliyor. En son ünlü analist Lisa Ellis Facebook’un kripto parasına ilişkin yorum da bulundu. Ellis Facebook’un bu Kripto parasını Ethereum ve Bitcoin’e benzetti. Görünüşe göre Facebook parası değerli ve iddialı olacak.

Facebook’un yeni çıkaracağı kripto paraya ilişkin piyasada yorumların ardı arkası gelmiyor. Üstelik yatırımcıların yani sıra Facebook kullanıcıları da bu paraya ilişkin meraklanıyor. Üstelik bu paranın ne amaçla kullanılacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak bazı ekonomistlere göre bu para sosyal medya üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayacak.

Ünlü analist Lisa Ellis Facebook kripto parasına dair son açıklamayı yapanlardan. Ellis’e göre bu para birimi Starbucks gibi firmaların kullandığı sadakat zincirinin bir parçası olmayacak. Aksine Bitcoin ve Ethereum gibi iddialı kripto paralara benzeyecek. Ayrıca paranın halka açık bir halka tarafından yönetileceğini ve Facebook kullanıcıları dışında da kullanılacağını ifade etti.