TON 5 Milyon Dolarlık Teşvik Programıyla Dijital Kimlik Doğrulamasını Artırıyor!

TON Topluluğu, avuç içi tarama teknolojisi aracılığıyla kimliklerini doğrulayan kullanıcılara 1 milyon Toncoin tokenı sunuyor.

Açık Ağ (TON) ekosistemi geliştiricileri, kullanıcıları en son avuç içi tarama teknolojisiyle kimliklerini doğrulamaya teşvik etmek için 5 milyon dolarlık Toncoin token’ı ayırdı.

TON ekosistemini oluşturan geliştiriciler ve katkıda bulunanlardan oluşan TON Topluluğu, gönüllü kimlik doğrulama programına katılan kullanıcılara 1 milyon Toncoin dağıtacak. Proje, önümüzdeki beş yıl içinde Telegram kullanıcıları için dijital kimlik doğrulamasını etkinleştirmeyi hedefliyor.

Proje, kullanıcıların blockchain üzerinde insan kimliklerini doğrulamalarına olanak sağlamak için HumanCode teknolojisini kullanıyor. Google Play ve Apple Store’da bulunan uygulama, kullanıcıların akıllı telefonlarında avuçlarını tarayarak kimliklerini doğrulamalarına imkan tanıyor.

Cointelegraph ile paylaşılan bilgilere göre bu teknoloji, gizlilik koruması sağlıyor ve donanımdan bağımsız olarak çeşitli mobil cihazlarda kullanılabiliyor. TON Vakfı büyüme direktörü Ekin Tuna, HumanCode gibi kimlik kanıtlama protokollerini desteklemenin, TON ekosistemi için gerçek hayatta kullanım örneklerine sahip pratik bir itibar sistemi oluşturmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti:

“Ölçeklenebilir, özel ve merkezi olmayan bir kimlik, ilk bir milyar kullanıcının Telegram’daki Web3 ekosistemine katılmasına yardımcı olacak.”

Avuç içi taramasını tamamlayan ve kimliklerini kanıtlayan TON Topluluğu üyelerine HumanCode teşvikleri verilecek. Ton Topluluğu üyeliği halka açıktır ve bir TON cüzdanının topluluk organizasyonuna bağlanmasıyla verilir.

Mart ayında TON Vakfı, benimsenmeyi teşvik etmek amacıyla çeşitli topluluk ödülleri için yaklaşık 115 milyon dolar değerinde 30 milyon Toncoin ayırdı.

Teşvikler dört farklı alana tahsis ediliyor: 38 milyon dolarlık TON, token madenciliği ve kullanıcı teşviklerine; 22 milyon dolarlık airdroplara; 15 milyon dolarlık League geliştirici ekosistemine ve 40 milyon dolarlık likidite havuzu artışlarına.

TON blockchaini üzerine kurulan Telegram Reklam Platformu, Mart 2024’te resmi olarak yayına girdi. Platform, dünya çapındaki Telegram kanal sahiplerinin finansal ödüller almasına, özel olarak reklam satmasına ve geliri TON’daki kanal sahipleriyle paylaşmasına olanak tanıyor.

TON coin, Açık Ağ için 250 milyon Dolarlık Ekosistem Fonu Başlattı -  CoinNET - Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri