Başarısız Para Politikalarından Besleniyor

nBitcoin birkaç haftadır oynak bir skala izlese de bugün 13 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Konuya dair ilk açıklama ise BitMex CEO’sundan geldi. Kripto para piyasası ile de yakından ilgilenen Arthur Hayes CNBC’deki konuşmasında Bitcoin’in kötü para politikalarından beslendiğini vurguladı. Üstelik bu politikalar devam ederse Bitcoin fiyatındaki yükselme de devam edecek.

Arthur Hayes Bitcoin’in geleceğine yönelik de tahminlerde bulundu. Hayes’e göre Bitcoin fiyatlarında artış devam edecek. Özellikle de Çin Halk Bankası ve Avrupa Merkez Bankası’nın alacağı yeni kararlar bu artışı perçinleyecek şeklinde konuşmasına devam eden Hayes, ABD ve Çin arasında yaşanan gerginliğin de bunda payı olduğunu sözlerine ekledi.

Hayes Bitcoin fiyatlarının artmaya devam edeceğini ancak 20 bin doları aşamayacağını söyledi. En azından 6 ay boyunca 20 bin doları aşamayacak olan Bitcoin için, eğer bu seviyeyi asayişe çok daha yüksek noktalara geleceğini de vurguladı. Ünlü kripto para yatırımcısına göre Bitcoin 2020 yılından sonra gerçek çıkışını yakalayacak.