Binance’den Ek Likidite Sağlamak İçin OTC Girişimi

Piyasadaki ticari hacim baz alındığında en büyük kripto para borsası olan Binance, 2019 yılına oldukça hızlı bir giriş yaptı ve girişimlerine devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz hafta içerisinde Avrupa odaklı kripto para borsası olan Binance Jersey’i tanıtan şirket, şimdi de başka bir girişimini daha bizlere duyurdu. 22 Ocak tarihinde resmi Binance hesabından bir duyuru paylaşıldı ve platformun haberi verildi. Borsa müşterilerine ek likidite sağlamak adına kurulmuş olan OTC  (tezgah üstü) platformu olarak tanıtım yapıldı.

Binance CFO’su tarafından açıklanmış olan herhangi bir net bilgi bulunmuyor ancak tezgah üstü olarak bilinen kripto para platformları özellikle kurumsal firmaların toplu alım-satım işlemlerinde tercih ettiği alanlar oluyor. Binance özellikle 2018 yılında ayı piyasasından dolayı kaynaklanan sorunlardan etkilenmedi ve kendini geliştirmeye devam etti. Bununla beraber 2018 yılında kendinden sıklıkla söz ettirerek, 2019 yılına bomba gibi giriş yaptı.

Bakkt ve Fidelity gibi büyük firmaların piyasaya giriş yapması ile birçok kişi artık kurumsal isimlerin de piyasada varlık göstereceğini ve OTC platformlarının daha çok yükselme göstereceğini ileri sürüyor. Binance’nin geçtiğimiz hafta içerisinde duyurduğu Binance Jersey’e yapılan ‘müşteri akını’ sonrası sunduğu bu yeni platforma ne gibi talepler olacağı da merak konusu oldu. Görünüşe göre 2019 yılında Binance adından sıklıkla söz ettirecek.