Bitcoin Düşüyor

Düzeltme sürecine giren ve değer kaybetmeye başlayan Bitcoin 10 bin Doların altına geriledi. Bu gerileme hızlı bir artışın beraberinde geldi ve piyasada sert bir rüzgarın esmesine sebep oldu. Dolayısıyla Bitcoin ile birlikte pek çok coinde değere kaybetmeye başladı. Tabi bunların başında ‘da altcoinler geliyor.

Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesinde kalma çabaları ne yazık ki sonuç vermedi. Gün itibari ile kripto para devi 10 bin Doların altına indi. Üstelik 10 bin Doların psikolojik baraj olması da pek çok yatırımcıyı endişelendirdi. Bitcoin şu anda 9 bin 850 dolardan işlem görmekte. Aynı oranda düşüş diğer altcoinlerde de görüldü. Düşüşün devam edip etmeyeceği ise şu anda bilinmiyor.

Bazı yatırımcı ve ekonomistlere göre Bitcoin’in düşüş yaşaması beklenen bir durumdu. Hatta bu düzeltme süreci de tahmin edilebilir bir durumda. Özellikle de unlu analist Josh Rager konu hakkında bir demeçte, Bitcoin düşse dahi uzun vadede artmaya devam edecek şeklinde konuştu. Yaklaşık yüzde 40’lık bir düşüş analistler tarafından beklenen bir durumdu.