Bitcoin Fiyatlarında Sürpriz Rakam 6000 Dolar mı?

Sert düşüş yapan Bitcoin’de geri çekilme devam ederken tüccarlar (trader) ve analistlerden gelen yorumlara göre kısa vadede toparlanma ihtimali çok düşük.

Geçtiğimiz hafta sert düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) 2 bin Dolarlık geri çekilme ile 1050 Dolardan 8000 Dolara indi. Hal böyle olunca kripto para tüccarları geri çekilmelerin devam edeceğini düşünüyor.  Kripto para tüccarları ile aynı görüşte olan analistler, geri çekilmenin devam etmesi halinde BTC’nin 6 300 Dolar seviyesine inebileceğine dikkat çekiyor.

Bitcoin Hafta Sonu 7 700 Dolar Seviyesini Test Etti

Hafta sonu inişe geçen BTC yaşadığı 3000-4000 Dolarlık kayıpla 7700 Dolar bandını test etti. Fakat BTC, daha düşük seviyeleri test edebileceği gibi yeniden toparlanabilir. Hatta yılın en yüksek seviyesinden %70’lik kayıp vererek bugünlere geldiği ve yeniden toparlanarak zirvedeki seviyelerini yeniden görebileceğine dikkat çeken analistler geri çekilme devam ettiği takdirde düşüşün 6 300 Dolar bandına kadar devam edebileceğini söylüyor.

Halen 6000-7000 Dolar arasında işlem gören BTC’nin tekrar toparlanma yapması durumunda yaşanan %70’lik kaybın kapatılabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Bitcoin’de Satış Baskısı Devam Eder mi?

Analistlere göresürekli değer kaybederek 8000 Dolar seviyesinde tutunamayan BTC’ninsatış baskıları devam ettiği sürece 6000 Doların da altına inmesinin mümkün olduğuna vurgu yapılıyor.  Geçen hafta yapılan analizlerde 10000 Dolar seviyesindeki BTC’ninpiyasa koşullarında fiyat trendinin tersine dönebileceği ve sert düşüş yapabileceği konuşulmuştu.

Piyasa koşulları nedeniyle, BTC’deki bu kısa vadeli eğilimindevam edeceğine vurgu yapan kripto para analistleri satış baskısının devam ettiği söyledi. Yeni ticaret alanlarının olmadığını  dile getiren kripto para tüccarları ise piyasanın şartlarının belirginleşmediği sürece eğilim yukarı yönlü olmayacağını ve 6000 Dolar bandında seyredeceğine dikkat çekiyor. 

BTC için katalizör olarak bilinen Bakktlansmanının da son günlerde piyasa hacminin düşük olması nedeniyle  BTC üzerinde etkisi olmadığın belirten analistlerEthereum, EOS ve XRP gibi alternatif kripto para birimlerinin de kısa vadeli  işlem hacminin düşük olduğunu belirtiyor. Analistler düşüşü piyasa belirsizliğine bağlayarak yatırımcıların belirsizlik dönemlerinde riskin yüksek olması nedeniyle işlem yapmaktan kaçındıklarına vurgu yapıyor.