Bitfinex 2018’de 6 Banka İle Anlaştı !

Bitfinex, ünlü bir finansman firması olan Wells Fargo, söz konusu olan kripto para borsası hizmet vermekte olduğunu tespit etmiş olduğu dört tane Tayvan bankasının para çekim işlemlerinin dondurulması sonrasında toplamda 22 ay geçti. Bu kadar süreç geçmesine rağmen en büyük 20 kripto para platformlarından birisi olma unvanını korumaktadır. Kurum geçmiş olduğumuz ay boyunca 5 milyar doların üzerinde ticari hacme sahip oldu.

Bitfinex özellikle kendisiyle iş yapacak banka ortakları bulamadığı için çeşitli problemler yaşamaktadır. Wells Fargo’nun yapmış olduğu işlemlerin sonrasında Bitfinex üzerinden para çekme işlemlerini yapmak isteyen kullanıcılar en az yedi tane farklı bankacılık kurumu üzerinden fonlarını geçirmesi gerekecektir.

Bitfinex, 2017 yılındayken Kasım ayında müşterilerinin daha rahat bir şekilde işlemlerini yerine getirebilmesi için Polonya tabanlı olan bir bankadan yönlendirdiği işlemlerle gündeme geldi. Bu olayın yaşanmasından sonra ise Paradise belgeleri ortaya çıkmıştır. Çıkan belgelerde ise Bitfinex ile Tehter’in yöneticilerinin aynı olduğu belirtildi. 2018 yılının ilk ayında ise firmaya Amerika Birleşik Devletleri regülatörü olan CFTC tarafından bir mahkeme çağrısı geldi. Bunun en temel sebebi ise borsadan işlem yapmakta olan kişilerin sahip olduğu fonların 2018 yılında şubat ayıyla kasım ayının içerisinde en az 6 tane farklı finansal kurum üzerinden geçmesi olarak gösterilmiştir.  Olay sosyal medya üzerinden çok büyük bir yankı buldu. Mahkeme ise henüz bir karara bağlanmamıştır.