Cathie Wood: Düzenleyici Baskılara Rağmen 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Tahminini Sürdürüyor !

Cathie Wood, düzenleyici baskılar girdabının ortasında bile, Ark Invest’ten yatırımcı, Bitcoin’in on yılın sonunda 1 milyon doları aşacağı yönündeki en yüce tahminlerinden vazgeçmiyor. Kripto endüstrisinde tanınmış olan Wood, Bitcoin’in enflasyona ve karşı taraf riskine karşı mükemmel bir koruma olduğuna inanıyor.

Cathie Wood, Bitcoin fiyatının on yılın sonunda 1 milyon doları geçeceği tahminini bir kez daha teyit etti.

Wood, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, küresel ekonomilerdeki belirsizlik ve oynaklığın sadece öncü kripto para birimine olan güvenini artırdığını ifade etti.

Bitcoin, Wood için karşı taraf risklerine karşı bir panzehir ve enflasyona karşı bir korunma aracı olarak görülüyor. Wood, bu temel sağlamlık nedeniyle Bitcoin’in 2030’a kadar 1 milyon dolara ulaşacağını belirtiyor.

Mayıs 2021’de Wood, Bloomberg’e verdiği bir röportajda cesur bir fiyat tahmini yaparak Bitcoin’in 2026’ya kadar 500.000 dolara çıkabileceğini öngörmüştü. 2022’nin başlarında ise tahmini 2030’a kadar 1 milyon dolara yükseltti.

Wood ayrıca son aylarda Coinbase’e olan ilgisini artırdı. Ark Invest’in CEO’su ve CIO’su, Binance ve Coinbase arasındaki yasal sorunlarla ilgili konuşurken, bu iki büyük kripto borsasının aynı grupta olmadığını vurguladı.

SEC, dünyanın en büyük kripto borsaları olan Binance ve Coinbase’e karşı iki büyük dava açtı ve geçici bir yasaklama emri başvurusunda bulundu. Bu davalara rağmen Wood, Binance davasının daha ciddi olduğunu belirtti ve Coinbase için uzun vadeli olumlu bir durumun ortaya çıktığını söyledi.

Wood ayrıca, SEC’in Binance’e karşı adım attıktan hemen sonra Coinbase’e dava açmasının talihsiz olduğunu ve SEC başkanı Gary Gensler’in Coinbase’i Binance ile ilişkilendirme çabasına dikkat çekti.

Wood’un Ark Invest, Coinbase hisselerinde büyük miktarlarda alım yapmıştır. Ark Invest Salı günü, SEC’in Coinbase’e karşı şikayetini açıklamasından kısa bir süre sonra Coinbase’in yaklaşık 22 milyon dolar değerinde 419.324 hissesini satın almıştır.

Ark's Cathie Wood issues open letter to the Fed, saying it is risking an  economic 'bust'