Coinbase 8 Kripto Para Listeleyecek

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, bugün sekiz yeni kripto parayı listelemek adına araştırma içerisinde olduğunu duyurdu. Bu karar müşterilerin borsanın tüm kripto para piyasası kapitalizasyonunun yüzde 90’ına erişmelerine olanak veren büyük bir planın parçası olarak görülüyor.

Dün yapılan açıklamaya bakıldığı zaman borsa şuanda aktif olarak Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM), Dash (DASH), Decred (DCR), Matic (MATIC), Harmony (ONE), Ontology (ONT) ve Waves’i (WAVES) araştırma altına aldı ve yetkililer borsaya uygunluk verdiği zaman kısa bir süre sonra listelenecek. Fakat aktarılan açıklamaya göre araştırmanın sonucuna göre ilerleneceği ve bu kripto paraların listelenmesinin garanti olmadığı da söylendi.

Coinbase’nin yaptığı açıklamanın ardından kripto para piyasası adeta yeşil ışık yaktı. Kripto paralar yüzde 3 ile yüzde 35 arasında değerlenme gösterdi. Borsanın listelemek için araştırma altına aldığı Matic (MATIC) ve Harmony (ONE) Binance Launchpad’de yapılan token satışının ardından piyasaya hızlı bir giriş yapmışlardı. MATIC, Coinbase’in yatırım kolu Coinbase Ventures tarafından desteklenme altında. Hem MATIC hem de ONE, Coinbase haberi sonrasında yüzde 30 oranında değer kazandı.