CryptoGlobe: 2018 yılında Bitcoin Düşüşüne Rağmen, Kripto Para Birimi Haberleri Artıyor

CryptoGlobe kaynağının bizlere ulaştırdığı habere göre, 2018 yılında meydana gelen kripto para krizi, yayın organları tarafından verilen haberlerin azalmasına neden olmadı ve ayrıca kripto paralara olan yoğun haber ilgisi devam ediyor. Biliyoruz ki 2017 yılı tamamen Bitcoin yılı olarak adlandırılmasıyla beraber Bitcoin 20.000 Dolar seviyesine çıkmayı başarmış ve dünya genelinde tüm medya organlarının ilgi odağı haline gelmişti. CryptoCompare’in API’si kullanılarak 25 haber sitesinden 65.000’den fazla haberin metadata’sı alınarak ortaya atılan bilgilere göre, kripto para borsaları, güncel kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili yapılan haberlerin sayısı günden güne artış gösteriyor.

İlk zamanlarda teknik analiz ve yatırımcılara bilgi vermek odaklı yapılan haberler, teknoloji meraklılarına hitap etmekten tamamen uzaklaşarak, çok yaygın ve ana akım haberleri olma yolunda ilerlemişti. CrpytoGlobe kaynağının bizlere sunmuş olduğu bilgiler arasında ilginç detaylar da söz konusu. İlk detay ise diğer kripto paralar ile ilgili. Bilindiği gibi 2018 yılında diğer koinler inanılmaz bir büyüme göstermesine rağmen, Bitcoin haberlerini bir türlü geçemedi.

Bitcoin Liderliğini Koruyor

2018 yılının sonuna kadar Bitcoin ile ilgili yapılan haberler, diğer koin haberlerinin tamamen üzerinde. Bitcoin 2018 yılı içerisinde en çok haberi yapılan kripto para olmasına ek olarak %42 oranında bir yere sahip. Diğer koinlerde ise verilen veriler, tamamen beklenildiği gibi gerçekleşti. Litecoin, XRP, Etherium gibi kripto paralar büyük ölçüde haber konusu olurken, piyasa hacmine göre diğer koinler devamında geldi. Litecoin ve Ether 2018 yılında en çok haber yapılan kripto paralar arasında olmayı başardı.