Gizlilik Odaklı Yeni Bitcoin Cüzdanı: Stash

Texas Bitcoin Konferansında CTO ve Stash’ın kurucu ortağı Chris Odom, Stash Cüzdan’ın beta sürümünü açıkladı. Stash Cüzdan ilk olarak Stash Node Pro sahiplerine verildi. Bitcoin ve Bitcoin Cash’i destekleyen gizlilik odaklı cüzdanın beta sürümü piyasaya sürüldü.

Tam teşekküllü Bitcoin düğümü olan Stash Node Pro’nun geliştiricileri, kısa bir süre önce şirketin beta cüzdan yazılımını Google Play’de piyasaya sürdü. Chris Odom, geçen Ekim’deki Texas Bitcoin Konferansı’nda beta lansmanını açıkladı ve ekip geçen hafta cüzdanın işlevlerini açıklamak için geçen hafta Crypto Show’da yayınlandı.

Geçen haftasonu Crypto Show’da konuşan, Android Stash Cüzdan geliştiricileri Hiro White ve Jon Vaage, yeni Cüzdan yazılımının daha fazla mali mahremiyet sağladığını açıkladı. Geliştiriciler, Açık İşlemler’in yeni istemci üzerinde nasıl çalıştığını açıklarken aynı zamanda aktarım sırasında mobil uygulamanın şifrelenmiş mesajını nasıl kullandığını ayrıntılı olarak anlattılar.

Stash Wallet, kullanıcılara gizli anahtarları üzerinde tam kontrol imkanı sağlayan gözetim altında olmayan (SPV) bir istemci. Platform ayrıca, hiyerarşik deterministik (HD) adres mimarisi, uçtan uca şifreli mesajlaşma, Tor üzerinden Stash Node Pro eşlemesi, karmaşık girdi komut dosyası işlemleri ve tekrar kullanılabilir ödeme adresi desteği de dahil olmak üzere daha gizlilik odaklı hizmetler sunuyor.