SDF Çöktü

Stellar Geliştirme Vakfı onaylayıcıları dün akşam sularında saat 23:15 gibi çöktü. Dolayısıyla sistemde 2 saat boyunca hiçbir işlem yapılamadı. Stellar Vakfı Onaylayıcılarının henüz ne sebeple çöktüğüne dair bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak hiçbir işlemin onaylanamıyor olması bir fikir birliğine varılmasına da engel oldu. Tüm içinde SDF yetkililerinden açıklama beklemiyor.

SDF üzerinde yer alan pek çok onaylayıcı bulunuyor. Üstelik bunların çoğu da SDF onaylayıcılarına karşın büyük bir güven içinde. Dolayısıyla ağda bir fikir birliği olabilmesi için SDF onaylayıcılarına ihtiyaç var. Ancak dün gece meydana gelen bu çöküntü sebebi ile tüm ayda bir durağanlık yaşanmış durumda. Tabi bu durum merkeziyetsiz olmanın önemini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oluyor.

En büyük 8. Kripto para olan XLM dünden bu yana tam yüzde 43 değer kazandı. Yaklaşık 0.11 dolardan 0.1575 dolara tırmanan bu Kripto para 2 milyar 800 milyon dolardan fazla piyasa kapitalizasyonuna sahip. Ancak ne yazık ki SDF üzerinde meydana gelen bu hata dijital para üzerinde işlem yapılmasına da engel oldu.