Avalanche Vakfı Mem Token Alımını Duyurdu; AVAX Tabanlı Altcoinler Yükseldi!


Türk yatırımcılarının dikkatle izlediği popüler altcoin Avalanche, yeni bir girişimde bulundu.

Avalanche Vakfı, resmi hesabından yaptığı açıklamayla mem token alımına başlayacağını duyurdu.

Geçen yıl başlatılan Culture Catalyst programı çerçevesinde, AVAX Vakfı’nın belirli mem tokenlerini alacağını bildirdi. Vakıf, bu mem tokenlerinin sadece AVAX tabanlı olacağını vurguladı.

“Avalanche Vakfı geçen yıl, yaratıcılığı artırmayı, yeniliği teşvik etmeyi ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini hedefleyen Culture Catalyst adlı bir program başlattı.

Avalanche Vakfı, Culture Catalyst’i kullanarak seçili Avalanche tabanlı mem paralarını satın alarak, bu mem paralarının temsil ettiği kültürü ve eğlenceyi tanımak ve desteklemek amacıyla bir koleksiyon oluşturmayı planlıyor.

Mem token koleksiyonunun seçim süreci, sahiplerin sayısı, likidite eşikleri, proje olgunluğu, adil başlangıç ilkeleri ve toplumsal duyarlılık gibi birçok temel kriteri içeriyor.

Avalanche Vakfı, Web3 alanında esnek ve kapsayıcı bir katılımcı olarak konumlanarak, çeşitli ve kültürel açıdan önemli girişimleri desteklemeyi kendine misyon edinmiştir.”

Avalanche Vakfı’nın bu duyurusunun ardından COQ, husky (HUSKY) ve shibx (SHIBX) gibi bir dizi Avalanche tabanlı memecoin, son 24 saat içinde %25’e kadar yükseldi.

CoinGecko verilerine göre, bu artışların çoğu Avalanche Vakfı’nın mem token alımını açıklamasından sonra gerçekleşti.

Ayrıca, duyurudan sonra AVAX’ın fiyatı da %6’ya varan bir artışla 42 dolara kadar yükseldi. Şu anda AVAX, 41,9 dolardan işlem görmekte.

Avalanche (AVAX) Haberleri • Coinkolik