SOL Fiyatının Yükselmesinin Basit Nedeni: Analist Açıklıyor!


Tecrübeli trader Jacob Canfield, gelecek Solana (SOL) rallisinin potansiyel tetikleyicisini belirtti. Üst düzey trader ve analist Jacob Canfield, Solana’nın (SOL) yanı sıra projelerin geçmişe yönelik olası airdrop etkinlikleri etrafında artan ilginin SOL fiyatını daha da yukarılara taşıyacağını öngörüyor. Solana (SOL) fiyatının yükselmesinde etkili olan faktör, airdrop avcıları olacak.

SOL’un temel varlığı olan Solana blok zinciri, fiyatını artırabilecek oldukça basit bir yükseliş argümanına sahip. Canfield’ın 9 Aralık 2023’teki açıklamasına göre, geriye dönük airdrop avcılarının ilgisi, SOL fiyatındaki potansiyel artışın en büyük tetikleyicisi olacak. Jito staking protokolü, SOL sahiplerine standart görevleri yerine getirmeleri durumunda beş hatta altı haneli bonuslar sunan Jito (JTO) airdrop’unun büyük başarısının ardından yatırımcıları FOMO (Kaçırma Korkusu) duygusuyla hareketlendiriyor.

Diğer potansiyel kripto token dağıtımlarına ilgi artarken, işlemleri yetkilendirmek, dönüşüm sağlamak ve staking mekanizmalarına katılmak için daha fazla SOL gerekecek. Bu durum, insanların SOL alarak ve hava drop’larını toplamak için varlık getirerek 5-6 haneli destekleri görmesinin ağ etkisi yaratacağına işaret ediyor.

Bu sebeple Canfield, Solana’nın (SOL) yükseliş beklentilerini basit arz ve talep yasalarına bağlıyor. Solana tabanlı kripto paralarının yeni çılgınlığı, 7 Aralık 2023 Perşembe günü başladı. Solana (SOL) üzerindeki rakip Lido Finance’ın Jito (JTO) adlı kendi tokeni için devasa bir airdrop gerçekleştirdiği bu etkinlikte, platform katılımcılarına 225 milyon doların üzerinde JTO dağıttı.

Airdrop’un ardından JTO’nun fiyatı düşmedi, aksine son 24 saat içinde %32’nin üzerinde artarak 4 dolara yaklaştı.

Solana (SOL) Nedir?. Solana Nasıl Çalışır? Sol Token Nedir… | by Aybars  Dorman 🏴‍☠️ | Medium