11 Bin Dolara Yaklaştı

Bitcoin hızlı artışına devam ediyor. Son birkaç saat içinde yakaladığı yükseliş ile 10 bin dolar seviyesini açtı. Gectigimiz günlerde 9 bin 500 Dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin için 10 bin dolar seviyesinin ne zaman aşılacağı merak konusuydu. Meraklı bekleyiş bugün son buldu. 10 bin dolar psikolojik sınır aşıldı. Şimdi gözler 11 bin dolar seviyesinde.

An itibariyle Bitcoin 10 bin 700 Dolardan işlem görüyor. Ancak 10 bin 800 Dolar seviyesi için Bitcoin’in zorlanacağı düşünülüyor. Eğer Bitcoin 10 bin 800 Dolar seviyesini aşar ise 11 bin dolar bandını da zorlayacak. NewsBTC yer verdiği demeçte Bitcoin’in rüzgarı ardına aldığını ve kısa sürede 11 bin dolar seviyesine ulaşacağını vurguladı.

Yapılan analizler Bitcoin’in yükselişini koruyup koruyamayacağını yönelik. Eğer kripto para devi tırmanışına devam eder ise 12 bin dolar seviyelerini dahi zorlayacak.  Ancak 9 bin 500 dolar seviyesine geri düşer ise yeniden hızlı bir çıkış yakalayamayabilir. Dolayısıyla yatırımcıların kısa bir süre yükselişi izlemesi şart.