20 Dolar İçin 450 Bin Dolar Harcadı – İlginç Kripto Para İşlemi

Dünyanın en büyük 2. Kripto parası konumunda olan Ethereum ile ilgili haberleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Sıradaki haber ise Ethereum transferi yaparken sadece 20 Dolar transferi için 250 bin Dolar harcayan adamın durumu. 0.15 Eth göndermek için tamı tamına 450 bin Dolar işlem ücreti ödedi ve herkesi şoka uğrattı. Bazı kişiler bu işlemin tamamen bir hata olduğunu söylüyor ve daha iyi bir arayüz çağrısı yapıyor. Diğer kişiler ise kripto para aklamak için yapılmış bir tuzak olduğunu iddia ediyor.

Kripto paraları takip eden bazı yatırımcılar, 19 Şubat tarihinde 0.15 Ethereum göndermek için 450.000 Dolarlık gas (Ethereum ağı işlem üsreci) harcandığını gördü. İlk işleminde kullanıcı 1.5 dolar değerinde 0.01 Eth gönderdi ve bunun için 30.000 Dolar ücret ödedi. İkinci ve üçüncü işlemi yapan kullanıcı 120.000 Dolar ve 60.000 Dolar daha işlem ücreti ödedi.

Ethereum transferini kimin yaptığı bilinmezken, akıl almaz işlemlerin neden yapıldığına dair merak söz konusu oldu. Başta büyük yatırımcılar olmak üzere herkes bu işlemin bir hata olduğunu söyledi. Aynı şekilde başka bir iddia ise, bu işlemlerin peşpeşe yapılmış olmasından dolayı gerçekleşmesiydi.