Altcoinler Yeniden Yükselişe Geçecek

Bitcoin’de görülen hareketlenme sonucunda altcoinlerin olumsuz şekilde etkilenmeleri konusunda ünlü kripto para uzmanı Thomas Lee bir değerlendirme yaptı. Lee’nin bu konuda ki analizine göre yakın bir zamanda altcoinler bir ivme yakalayacak ve yatırımcılarının yüzünü güldürecek. Yakın bir zamanda Bitcoin’in bir yükseliş trendi yakalaması ve 13 bin doların üzerine çıkması sonucu piyasa üzerinde ki hakimiyetinin de arttığı gözlenmişti.

Bu yükseliş sonucu Bitcoin, kripto para piyasasının %60’ını kapsamaya başlamıştı. Bu durum ise altcoinleri olumsuz etkilemiş ve gölgede kalmalarına neden olmuştu. Thomas Lee bunun yakında değişeceğini ve altcoinlerinde bir yükseliş trendine gireceğini belirtti. Hatta onun tabiri ile yakın bir zamanda bir ‘’altcoin dönemi’’ yaşanacak.

Birkaç ay öncesine kadar altcoinlerin piyasada önemli bir yeri bulunuyordu ama Bitcoin’in bir yükseliş trendine girmesi ile gölgede kalmaya başladırlar. Her ne kadar Thomas Lee bu durumun yine değişeceğini ve yıl sonu olmadan yeni bir ‘’ altcoin dönemi’’ yaşanacağını belirtiyor olsa da şuan için altcoinler beklenen performansı şuan için gösteremiyor.