Apple’ın kurucusundan Bitcoin itirafı Geldi

Apple’ın kurucu ortakları arasında yer alan Steve Wozniak, sahip olduğu Bitcoin’lerinin tamamını Aralık ayı civarında 20,000 dolara ulaştığı zamanlarda sattığını aktardı. Wozniak’ın bu söylemini, finansal haber organı Business Insider Nordic aktardı. İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenen Nordic Business Forum’da konuşmacı olarak katılan Apple kurucu ortağı Wozniak, Bitcoin‘i ilk defa 700 dolar seviyesindeyken aldığını söylemişti. Apple’ın kurucu ortağı ne kadar bir alım yaptığını hiçbir şekilde söylemedi. Bitcoin’i alırken hangi düşünceleri olduğunu da şu şekilde iletti:

“Amacım Stockholm gibi bir yere gitmek. Aynı zamanda sadece Bitcoin kabul eden restoran ve otellere gitmek, seyahat ederken de sadece Bitcoin ödeme aracını kullanmaktı.

“Fiyat zirveye oynadığı zaman kendi kendime sürekli olarak takip etmediğimi ve benim için önemsiz olduğunu dile getirdim. Hayatımda böyle şeylere pek önem vermiyorum. Bence endişe sahibi olmamak mutluluğun bir parçasıdır. Bu sebepten dolayı hepsinin satışını yaptım ve onlardan kurtuldum. Wozniak daha önce paylaştığı demeçlerde Bitcoin’in altın ve Dolardan daha kaliteli olduğunu vurgulamıştı. Bitcoin ve Blockchain’in aradığı enerjiye 10 yıl içerisinde kavuşacağını dile getiren Apple’ın kurucu ortağı, tek saf dijital para biriminin Bitcoin olduğunu da iletti.