Binance Borsasında Xrp Baz Para Oldu

Geçen ay Changpeng Zhao’nun ima ettiği ve bu gün resmen baz para birimi haline gelen XRP listelerde yerini aldı. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun XRP’nin borsada baz para birimi haline geldiğini Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Kasım ayının ortalarında söylentileri başlayan ve resmen baz para olan XRP ile ilgili ilk paylaşımı Zhao, Twitter hesabından yapmıştı. Paylaşımda XRP’nin borsada ETH, BTC, BNB ve USDT gibi baz para birimine dönüştürülmesi taleplerinin yoğun olduğunu belirterek , tüm shill’lerin bu paylaştığı tweet’in altına yerleştirilmesini önermişti.

Changpeng Zhao’nun paylaştığı tweet 10 saat içerisinde 3985 beğeni, 1940 yorum ve 1710 retweet aldı. Paylaşımdan bir ay gibi kısa bir süre sonra da Binance, baz para birimi haline gelecek olan XRP için somut bir adım attı.

XRP’nin Binance Borsasına İlk etkileri

Bugün sabah erken saatlerde yapılan duyuruda XZC/ XRP ve TRX/XRP çiftlerinin boraya eklendiği açıklandı. Binance’in bu açıklamasından sonra XRP sert bir çıkış yaptı. Duyurudan önce 0,38 dolardan işlem gören token ise duyurunun arkasından % 15 değer kazandı ve 0,43 dolar seviyesini aştı.