Bitcoinin Yaşadığı Düşüşün Nedeninin Yükselişi ile Aynı Nedenden Dolayı Olabileceği Düşünülüyor

Geçtiğimiz günlerde hızlı bir yükseliş ivmesi yakalamış olan bitcoin ve kripto paraların tersine bir durum ile düşüşe geçmesinin nedeni tartışma konusu oldu.  Coin360’a göre bitcoin %10,95 düşüş ile 7,122 dolar seviyesine geriledi. Bitcoinde oluşan bu düşüş ile ilgili çeşitli tahminler yapılmakta ve bunlar arasında tek bir balina hareketinin etkili olduğu da yer almakta.

Bitfinex ve Tether kararlarının da bu düşüşte etkili olduğu konusunda karar bildiren uzmanlarda bulunmakta. Kripto uzmanı olarak görüşlerine önem verilen Michael Gu Boxming bu düşüşün nedeninin tek bir balina hareketi olduğunu belirtirken aynı anda birkaç BTC Borsasında yapılan satışların çarpıcı bir düşüşe neden olduğunu belirtti.

Uzmanın bu görüşünü destekleyen şey ise geçtiğimiz günlerde yaşanan gizemli bir balinanın üç büyük BTC Borsasında birden yüklü miktarda bitcoin alımı ile birlikte yükselişin başlamış olmasıdır.  Bu kişiler yaptıkları karı yeterli buldular ve satışa geçerek yükselişe şimdilik bir dur demeyi tercih ettiler. Bu düşüş tüm kripto paralar üzerinde bir domino etkisi yarattı.