Bitcoin, Para Sihirbazı Mark Mobius Tarafından Destekleniyor

Para sihirbazı olarak tanınmakta olan Mark Mobius, Bloomgerg’e verdiği bir röportaj sırasında bitcoin için destekleyici ifadeler kullandı. Yapılan rportaj sırasında şu ifadeye yer vererek de bitcoinin helişmeye devam edeceği konusuna vurgu yapmış oldu Mobius’un ifadesi ise şu şekilde.

 ’’ Dünyanın her yerinde insanlar kolay ve gizli bir şekilde para göndermenin yolunu aramaktadırlar. Bu nedenle bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanılmaya devam edilecektir.’’  Bu ifadesine rağmen Mobius kendisinin kripto parayı hiç kullanmadığını belirtti. Bunun nedeni olarak ise oldukça volatil olduğunu söyledi ve takip etme konusunda sıkıntı olabileceğini belirtti.

Mark Mobius bitcoin için destekleyici ifadelerde bulunan tek ünlü yatırımcı değil Mobius’tan önce de İsviçreli ünlü yatırımcı olan Marc Faber de bu konuda olumlu görüş belirtmişti. Blockhaim teknolojisinin ilgi çekici olduğunu belirtmiş ve kendisinin de bitcoine yatırım yaptığını belirtmişti. Bu iki ünlü ismin açıklamaları da bitcoine karşı mesafeli duran kişileri akıllarında ki endişelerin giderilmesini sağlama noktasında etkili olacağı düşünülmekte.