Elon Musk’ın Yeni Tweet’i Kripto Topluluklarını Mutlu Etti !

Teknoloji milyarderi ve Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, artık resmi olarak bir CTO olduğunu duyurarak platformda herkesin herhangi bir konuya dayalı topluluklar oluşturabilmesine izin verecek yeni bir işlevi tanıttı.

XRP ve Musk’ın favorisi Dogecoin gibi çeşitli kripto paraların tutkunları, bu tweet’e hemen yanıt vererek bu haberden memnuniyetlerini dile getirdi.

Önde gelen kripto para birimlerine adanmış hesaplardan XRP, DOGE ve MATIC, artık Twitter’da topluluklarını genişletebileceklerini sevinçle karşıladı. Elon Musk, kripto topluluklarının büyümesi ve daha fazla içerik üretmesi için çeşitli yeni araçlar sunarken, yakın zamanda tanıtılan Abonelik özelliği aracılığıyla kullanıcıları ödüllendireceğini de duyurdu. Ancak, Musk’ın Twitter’da DOGE’u resmi bir ödeme yöntemi olarak eklemek konusunda isteksiz göründüğüne dikkat çekmek gerekiyor. Daha önce yaptığı açıklamalarda, DOGE’un içerik üreticilerini ödüllendirmek ve platformda mikro ödemeler yapmak için “Twitter parası” olarak kullanılabileceğini belirtmesine rağmen, bu konuda bir adım atmamış gibi görünüyor.

Eccentric teknoloji milyarderi, on gün önce kriptolu bir tweet ile Dogecoin’e olan desteğini yeniden teyit etti. O zamanlar şu şekilde yazmıştı: “‘Havoc!’ ve savaş Doge’larını ağzından kaçırsın.” Musk’ın tweet’lerine heyecanla yanıt veren sadece DOGE topluluğu değil, XRP topluluğunun üst düzey üyeleri de benzer şekilde yanıt veriyor. Musk, son zamanlarda Twitter’ı sonunda dönüştürmek istediği “X-her şey-uygulaması” anlamına gelen “X” tweet’lerini attığında, XRP hayranları bu tweetlerin ardında XRP’yi ima ettiği şeklinde şaka yaparak yanıt verdi.

Elon Musk Asks: 'If I'm so Smart, Why Did I Pay so Much for Twitter?'