Bitcoin Fiyatının Yükselmesinin Nedenleri Araştırılıyor

Hakkında yapılan tartışmaların bir türlü bitmediği bitcoin varlığını sürdürmeye ve bir yandan da güçlenmeye devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde önemli bir yükseliş ivmesi yakalamış olan bitconin yatırımcısının da yüzünü güldürdü. Bitcoin deki bu yükseliş trendi konusu Bloomberg tarafından artık gerçek bir değer olarak kabul edilmesinin etkisi bulunmaktadır.

Indexsia bu yükselişin nedenini öğrenmek için bir araştırma yaptığını ve şu sonuçlara ulaştığını açıkladı. Bitcoinin artışında ki en önemli etken olarak insanların artık bitcoin dolandırıcılığı konusunda endişe yaşamıyor olması ve bu para birimine olan güvenin artması yer almakta. Indexia CEO’su Zak Selbert’in bu konuda yaptığı açıklamaya göre bitcon hakkında olumlu yorumların yapılmasının ve bu yorumların da sektörün önemli isimleri tarafından yapılıyor olmasının etkili olduğunu belirtti.

Bu yorumlar akılcı olsa da bitcoinin yükselişinde başka etkenlerin de olup olmadığı bilinmemekte ve araştırılmaya devam etmekte. Bu araştırmada tüm uzmanların birleştiği bir görüş ise artık bitcoinin varlığının bir gerçek olarak kabul edildiği ve insanların güveninin artmasıdır.