Binance Monero’ya Yeni Pariteler Ekliyor

Ticari işlem hacmine bakıldığı zaman en büyük kripto para borsaları arasında olan Binance, 14 Mart tarihinde kendi internet resmi sitesinde yapmış olduğu bir duyuruda gizlilik odaklı olan Monero’ya yeni alım-satım paritelerini ekleyeceğini duyurdu ve yatırımcılarını sevindirdi. Binance konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamanın detaylarında, yeni parite olarak Binance Coin ve Tether’in eklendiğini aktardı.

Konu hakkında ünlü sosyal medya platformu üzerinde açılan gönderide, Tether ile alakalı olarak ufak da olsa bir tartışma ortaya atıldı. Akuukka adlı kullanıcı Tether yerine USDC veya TUSD stabil koinlerinin eklenmesinin daha doğru olduğunu söyledi. Söz konusu kullanıcı “neden Tether olmaması gerektiğine” USDT’nin yeni bir güncelleme gireceğini ve buna bağlı olarak da gelişmelerin olumsuz olabileceğini söyledi.

Gizlilik odaklı kripto paralar arasında olan ve bu kripto paralar arasında işlem hacmin göre ilk sırada yer alan Monero, geçtiğimiz günler içerisinde büyük bir güncelleme geçirdi. Monero yaptığı fork üzerine önemli gelişmeleri getirse de, şu sıralarda stabil olarak ilerliyor. Son güncelleme ile ağlardaki kazım madencilik işlemlerinin zorlaşması üzerine olmuştu.