Büyük XRP Soygununda Çalınan Paralar Borsalarda

Yakın zamanda yaşanan 25,1 milyon XRP’nin nerede olduğu anlaşıldı. Ünlü veri uzmanı Thomas Silkjaer çalınan paraların 24,2 milyonunun borsalara aktarıldığını belirtti. Mayıs ayının sonları ve Haziran ayının başlarında bir ya da birkaç bilgisayar korsanı tarafından yapılan bu soygun ile tarihin en büyün XRP soygunu yapılmıştı. Bu korsanlar GateHub’u hacklemiş ve bugün ki piyasa değeri 11,5 milyon dolar eden 25,1 milyon XRP çalmışlardı.

Thomas Silkjaer’in analizlerine göre çalınan bu kripto paranın 24.2 milyonu çeşitli borsalara aktarıldı ve hırsızların elinde artık 1 milyondan az XRP kaldı. XRP’lern gönderildiği borsalar ise Binance, OKEx, Huobi, Poloniex, Bittrex ve Kucoin.

Silkjaer’in verdiği bilgiye göre bu borsalara XRP aktarılmaya başlanmasının ardından borsalar bilgilendirildi ve gerekli önlemler alındı. Bunların arasında bir tek OKEx konusunda farklı konuştu ve borsanın yapılan bilgilendirmeye rağmen bir işlem yapmadı ve borsaya gönderilen 3,5 milyon XRP’nin kaçının bu soygunda ele geçirilen coinler arasında olduğuna dair bir bilgi vermedi.