Şant Manukyan: 2017’den Farklı Bir Bitcoin Dönemi Yaşıyoruz

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şark Manukyan son dönemde Bitcoin’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Bitcoin’de 10.000 doların aşılmasının ardından İş Yatırımın Youtube kanalından bu konuda ki ilk değerlendirmesini yaptı ve eğer 11.700 dolar sınırının aşılması halinde bunun önemli hareketlere neden olacağını söyledi. 11.700 sınırının önemli bir nokta olduğunun altını çizdi ve şu şekilde devam etti.

‘’ 2017’de olduğu gibi bir düşüşün görünmeyecektir. Dominans tarafında 59 seviyesindeyiz, ben bunun aşılacağını düşünüyorum. 2017’deki dönemde Bitcoin 85’lere çıkan dominansını kaybetmiş ve 44’lere gerilemişti. Şimdi bu şekilde bir gelişme yaşanacağını düşünmüyorum. Özellikle 20.000 doları aşması halinde dominansını kaybetmeyecektir. Ben altcoinlerden elde ettiğim karı Bitcoine yatırmaya devam ediyorum.’’

İsabetli tahminleri ile adını duymaya alışmış olduğumuz ŞantManukyan ‘’o dönemde daha çok altcoinler ile bir ralli yaşanmıştı. Günümüzde ise yaşanan hareketlenme ise Bitcoin ile oluyor ve bu gelişme devam etmesi ve dominansın 60’ı geçmesi halinde ise hareketlenme daha da şiddetlenecektir. Bitcoin önden hareketlenecek ve diğer coinlerde onu takip edecekler’’ şeklinde açıklamalarına devam etti.