Bitcoin 100 Bin USD Olacak

Bitcoin yükselişe devam ediyor. Ekonomistler ise Bitcoin’e güvenmenin haklı gururunu yaşıyor. Bitcoin’e dair en son açıklama kripto para uzmanı Anthony Pompliano’dan geldi. Pomp bu yükselişin devam edeceğini düşünenlerden. Hatta Pomp’a göre Bitcoin 100 bin USD seviyesine ulaşacak.

Bitcoin’in 13 bin doları yakalaması ile birlikte sektördeki pek çok ünlü isim yorumlarsa bulundu. Sektörün sevilen ismi Anthony Pompliano da Yahoo Finance’e konuya dair konuştu. Pomp Bitcoin’in yükselişe devam edeceğinden emin. Pomp’un verdiği bu demeç kripto para piyasaların da yükseliş mi hakim olacak sorusunu da gündeme getirdi. Pomp genel olarak piyasaların iyi zamanlar yaşayacağını vurguladı.

Anthony Pompliano Facebook’un kripto parası Libra’ya da değindi. Pek çok ekonomistin aksine Pomp Libra’nın kripto para piyasası için bir şans olarak değerlendiriyor. Özellikle de libra cüzdanının Bitcoin ve Ethereum gibi coinleri destekleyeceğini de sözlerine ekledi. Pomp son olarak Bitcoin’e kısıtlı bir arzın olduğunu ve bu nedenle de en fazla 21 milyon adet Bitcoin’in dolaşımda olduğunu ekledi.