Bitcoin Fiyatında Şaşırtan Düşüş

Geçtiğimiz birkaç saat içinde coin piyasaları oldukça fazla bir düşüş yaşadı.Elbette en ağır darbeyi Bitcoin aldı ancak Bitcoin ile birlikte pek çok coinin değerinde de azalma meydana geldi. Düşüşün çok kısa kısa süre içinde gerçekleşmiş olması Bitcoin yatırımcılarını hayli endişelendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin kendisinden bekleneni yapmış ve önce 12 bin dolar, ardından da 13 bin dolar barajını aşmıştı. Yeniden 12 bin Dolara gerilemiş olsa da kimse Bitcoin’in daha fazla değer kaybetmesini beklemiyordu. Ancak ne yazık ki son birkaç saat içinde Bitcoin ve diğer altcoinler sert bir düşüş yaşadı. 11 bin 300 Dolara kadar gerileyen Bitcoin 700 dolar değer kaybetmiş görünüyor.

Düşüş coin camiasının gündeminde. Henüz düşüşe dair bir açıklama yapılmış olmasa da 1 milyar dolarlık Bitcoin transferinin bu işte etkisi olduğu düşünülüyor. Altcoinler de dahil olmak üzere piyasada düşüş devam etmekte. Henüz konuya dair herhangi bir açıklama da yapılmış değil. Ancak Bitcoin talebinde de henüz bir değişiklik söz konusu değil.