1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transfer Edildi

Bugün kripto para sektörü güne son derece hareketli başladı. Çünkü tek bir işlem ile 1 Milyar Dolarlık Bitcoin transfer edildi. Her ne kadar pozitif bir hamle olsa da bu işlem Bitcoin piyasasını kötü etkiledi ve kripto para devi an itibari ile yüzde 10 oranında değer kaybı yaşadı. Üstelik piyasaların bu denli hareketli olmasına rağmen böyle yüklü bir işlemin yapılması da herkesi şaşırttı.

Geçtiğimiz gün yapılan bir açıklamaya göre 34xp4vRoCGJym3xR7yCVPFHoCNxv4Twse adresine 1 Milyar dolar Bitcoin transferi yapıldı. Yanı 90.530 adet Bitcoin’den söz etmek mümkün. Yapılan bu transferi karşılayan noktanın ise Binance olduğu söylentiler arasında.

Bitcoin transferi iki farklı adresten gerçekleşti ve bu adreslerden bir tanesi geçtiğimiz mayısta da 18 milyon Dolarlık Bitcoin göndermişti. Diğer adres ise 13 farklı işlem yapması ile biliniyor. Dikkatler bu iki adres üzerinde yoğunlaşmış durumda. İşlemin henüz ne için gerçekleştirildiğine dair bir açıklama yapılmış değil. Ancak sektörde bomba etkisi yarattığı bir gerçek.