Ripple ve Onafriq Yeni Ödeme Horidorlarını Oluşturmak için Afrika ve İngiltere İşbirliği Yapıyor!

Ripple ve Onafriq, 27 Afrika ülkesi ile Avustralya, Birleşik Krallık ve Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) arasında yeni ödeme koridorları oluşturmayı hedefleyen bir anlaşma yapmıştır. Onafriq, üç ortağıyla birlikte Ripple Payments’ın blockchain teknolojisini kullanacak ve bu sayede Zazi Transfer Avustralya’ya, PayAngel İngiltere’ye, Pyypl ise GCC üyesi ülkeler Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne hizmet verecektir.

Afrika’da sınır ötesi ödemelerin önemli bir kısmını oluşturan havaleler, bu anlaşma sayesinde daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirilecektir. Onafriq, daha önce MFS Afrika olarak bilinse de Global Technology Partners’ı satın almasının ardından adını değiştirmiştir. Ayrıca, Western Union ile sınır ötesi işlemler konusunda da anlaşma yapmıştır.

Ripple Payments, Dubai’deki Ripple’ın Swell müşteri etkinliğinde duyurulan son güncellemesinden önce RippleNet olarak bilinmekteydi. Ripple’ın kıdemli başkan yardımcısı Aaron Sears, Sahra Altı Afrika’da kripto paranın benimsenmesinin parlak bir nokta olduğunu belirtmiştir.

XRP nedir ve Ripple ile ne ilgisi var?