Jack Dorsey: Bitcoin 2030’a Kadar 1 Milyon Dolara Yükselebilir!


Teknoloji lideri Jack Dorsey, Bitcoin’e büyük yatırım yapıyor ve 2030 yılına kadar fiyatın 1 milyon doların üzerine çıkacağını öngörüyor.

Pirates Wires’tan Mike Solana, Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkında Dorsey’e sorduğunda, Dorsey şunları söyledi: “Bilmiyorum. En az bir milyondan fazla. Bu rakama ulaşacağını ve bunun ötesine geçeceğini düşünüyorum.”

Dorsey, kripto varlığın fiyatının Bitcoin’e olan hayranlığının yanında ikinci planda kaldığını yineledi. Perşembe günü yayınlanan bir röportajda, “Bitcoin’in kuruluş hikayesi dışında en şaşırtıcı yanı, üzerinde çalışan, para alan veya kendisi için satın alan herkesin, yani onu daha iyi hale getirmek için çaba gösteren herkesin, tüm ekosistemi daha iyi hale getirmesidir. Bu da fiyatın yükselmesine neden oluyor” dedi. “Her şeyden çok büyüleyici bir ekosistem ve hareket. Bana çok şey öğretti.”

Dorsey’nin bu tahmini, diğer uzmanların öngörülerine paralel olarak gelmektedir. Ark Invest CEO’su Cathie Wood da Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık bir değerleme öngörüyor. Ayrıca Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in 2030’da 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında bir değere ulaşacağını tahmin ediyor.

Dorsey, Bluesky’nin yönetim kurulundan ayrıldığını açıkladı. 2019’da öngörülen platform, merkezi olmayan bir sosyal medya alternatifi olmayı hedefliyor.

Ayrıca, Dorsey ayrılışını Bluesky’nin Twitter’ın yaptığı hataları tekrarlamasının bir parçası olarak açıkladı ve asıl odak noktasının Twitter’a meydan okuyan başka bir merkezi olmayan platform olan Nostr olduğunu belirtti. Dorsey, Nostr’un gelişimini gerçek bir açık kaynak protokolü olarak desteklemek istediğini söyledi.

Jack Dorsey ayrıca, Bitcoin’i ikiye katlayan ödeme şirketi Block’un başkanı. Geçtiğimiz hafta firma, Bitcoin ürün kârının %10’unu her ay daha fazla Bitcoin satın almak için yeni bir strateji duyurdu. Block, 2020’de 220 milyon dolarlık yatırımla Bitcoin’e yatırım yapan ilk halka açık şirketlerden biriydi ve 2024’ün ilk çeyreği sonunda Bitcoin varlıklarını %160 artırarak 573 milyon dolara ulaştı.

Twitter CEO Jack Dorsey says bitcoin will be a big part of the firm's future