HSBC Ripple’ın Metaco’sunu Kullanarak Menkul Kıymet Token Saklama İşlemine Başladı!

HSBC, kurumsal yatırımcılara yönelik yeni bir saklama platformunda tokenize edilmiş menkul kıymetlerin tutulmasına olanak sağlamak amacıyla Ripple’ın sahibi olduğu teknoloji şirketi Metaco ile işbirliği yapma kararı aldı.

HSBC, 8 Kasım tarihinde yaptığı duyuruda, kurumsal platformu olan “Harmonize”i, HSBC’nin dijital varlıklar için sunduğu yeni saklama hizmeti ile entegre etmek için Ripple’ın sahibi olduğu teknoloji firması Metaco ile bir işbirliği başlattığını açıkladı.

Banka, dijital varlık ihraç platformu olan “HSBC Orion” ve 1 Kasım 2023’te başlattığı tokenize edilmiş fiziksel altın teklifini tamamlayan yeni dijital varlık saklama hizmetini 2024 yılında kullanıma sunmayı planlıyor. Bu hizmetler, bir araya geldiğinde eksiksiz bir dijital varlık ekosistemi oluşturuyor. Şirket, bu teklifin özellikle HSBC’nin kurumsal müşterilerine yönelik olduğunu belirtti.

HSBC, önde gelen bir küresel bankacılık şirketi olarak, tokenize edilmiş menkul kıymetler için kurumsal bir saklama platformu başlatma hedefi doğrultusunda önemli bir adım atmış bulunuyor.

CEO of HSBC bank helped wealthy clients hide 1.6 billion euros in assets  from tax collectors - EU-OCS - European Observatory of Crimes and Security