İflas Eden Kripto Hedge Fonu 3AC’nin NFT Müzayedesi 2.5 Milyon Dolar Getirdi !

İflas etmiş kripto para hedge fonu 3AC’nin NFT müzayedesi 2,5 milyon dolar kazandırdı. Singapurlu fonun alacaklılara 3,5 milyar dolarlık borcu olduğu biliniyor.

Müzayede, Sotheby’s tarafından yönetildi ve Tyler Hobbs Fidenza #725, Larva Labs Autoglyph #187 ve Tyler Hobbs Fidenza #861 gibi koleksiyon parçaları satışa sunuldu. En yüksek fiyat, 1 milyon dolarla Tyler Hobbs Fidenza #725’ye ulaştı.

3AC’nin kurucu ortağı Kyle Davies, müzayedeye yanıt olarak “NFT, Sothebys’i sallıyor, WorldCoin milyonları etkiliyor, Aptos ise 3AC Portföyünde [Yangın] sonraki Solana olacak.” şeklinde bir yazı paylaştı. Aynı zamanda Davies, müzayedeye başlamak için “Elveda tatlı kaz” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

Kurucu ortak Su Zhu, NFT’lerin likiditesiyle ilgili sorulara “Sothebys müzaye sonuçlarını birkaç tanesini gönderdi ve yanıt cırcır böcekleri” şeklinde yanıt verdi. Müzayedeye başlarken Zhu, İngiliz şair Alfred Tennyson’dan alıntı yaparak “[Bu] hiç sevmemektense sevip kaybetmek daha iyidir” ifadelerini kullandı.

NFT’ler, 3AC iflas başvurusu yaptıktan sonra fonun tasfiye memurları tarafından geri alındı. 3AC’nin yönetim altındaki varlıkları zirvede 10 milyar dolara kadar ulaşmıştı, ancak kripto para piyasasının düşüşüyle büyük bir darbe aldı. Fonun toplamda 3,5 milyar dolarlık borcu olduğu belirtiliyor ve iflas süreci devam ediyor. Zhu, fonun birçok alacaklısından biri olan BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes’e karşı bir yasaklama emri çıkardı. Öte yandan, Davies, Dubai’de bir restoran açarak mutfak sanatlarına yönelmiş görünüyor. Davies ve Zhu, düşmüş kripto şirketlerinin (örneğin 3AC) ticaret iddiaları için OPNX borsasını kurmuşlardır. Ancak borsa, Dubai düzenleyicilerinden kaydolmadığı gerekçesiyle cezalandırılmıştır.

Zor Durumdaki Kripto Hedge Fonu 3AC'den İflas Başvurusu! › CoinTürk