Haftada %270 Artış : Ravencoin’de Gelişmeler

Kripto para dünyasının son haftalardaki en dikkat çeken girişimi Ravencoin, yüzde 270 bir artış ile, haftayı kapattı ve bu şekilde büyümeye devam ediyor. Peki bu yükselişin kaynağı ne olduğu yönünde de sorular geliyor. 3 Ocak 2018 tarihinde piyasaya sürülen kripto para Ravencoin, geride bıraktığımız 7 gün içerisinde %270 değer kazandı. Bundan tam 7 gün önce 270 satoshi olarak işlem gören RVN, bu sabah saatlerinde 724 Satoshi’ye kadar yükselmeyi başardı.

Ravencoin’in geliştiricleri, Ravencoin’i özellikli olarak token’ların Ravencoin blok zinciri üzerinde yer almasına imkan vermesini odaklanan özellikler eklenen Bitcoin kodunun bir çatalına dayalı olmasıyla gösteriyor. Bu token’ların token’ın konusunun meydana getireceği özellikleri yani miktar olarak sınırlandırılabileceği, menkul kıymetler ya da koleksiyon malları olarak sınıflandırabileceğini de gösteriyor.

Ayrıca bu bilgiye ek olarak Ravencoin’in geliştiricileri, bu koine isim verirken hangi durumları ele aldığını da söylüyor. İngilizce’de Raven demek Kuzgun anlamına geliyor. Yetkililer ise Game Of Thorenes’den esinlendiklerini söyleyerek, yeni bir girişim yaptıklarını dile getiriyor.