Türkiye’de Kripto Para Borsalarına Büyük İlgi Var

Amerika Birleşik Devletleri dünya çapında kripto para borsalarını en çok ziyaret eden ülke olarak yapılan araştırma sonunda yerini aldı. TheBlock tarafından yapılan araştırma ile dünyada ki hangi ülkelerin kripto para borsalarına ne kadar ilgi gösterdiği tespit edildi. Bu araştırmada Türkiye kripto para borsasının en çok ziyaret eden 15. Ülke olduğu ortaya çıktı.

TheBlock yaptığı araştırmanın sonucunu bir Rpor ile açıkladı. Bu raporda kripto para borsasını en çok ziyaret eden ABD vatandaşları oldu ve oluşan trafiğin yüzde 24,5’ini oluşturdular. Bu ülkenin arkasında ise Japonya yer aldı ve yüzde 6,5 trafik oluşturdu. Bu ülkeyi ise Güney Kore takip ediyor. Türkiye’nin oluşturduğu trafik ise yüzde 2 ve bu oranla listenin 15. Sırasında yer alıyor.

Yapılan bu araştırmada 6. Sırada yer alan Çin bir süre önce kripto para faaliyetlerini yasakladığını belirtmişti ve bu nedenle de internet kullanıcıları VPN ile giriş yaptıkları için başka bir ülkeden giriş yapıyormuş gibi göründüklerinden bu sonuç doğru olmayabilir.