Arthur Hayes: Boğa Piyasası Yeni Başlıyor!


BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, geçtiğimiz hafta SEC’in spot Bitcoin ETF’lerine onay vermesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hayes, spot Bitcoin ETF’lerinin arbitraj, opsiyonlar ve finansman merkezli ticaret yollarını açabileceğini savunarak bu konuda bir makale kaleme aldı.

Hayes, ETF’lerin Bitcoin fiyatında dalgalanmalar yaratabileceğine işaret etti ancak bu durumun yatırımcılar için yeni ticaret fırsatları yaratabileceğini ve kâr elde etme olanağı sağlayabileceğini belirtti. Bitcoin’in küresel bir pazar olduğunu vurgulayan Hayes, Bitcoin piyasalarında uzun süreli ve öngörülebilir bir arbitraj fırsatının ilk kez oluşabileceğini ifade etti.

Hayes, ABD’den sonra spot Bitcoin ETF’lerinin büyük Asya pazarlarına, özellikle Hong Kong gibi “Çin’in güneyine” hizmet vermesini beklediğini dile getirerek Bitcoin ticaretinin artmasıyla birlikte ETF tabanlı sektörün büyümeye hazır olduğunu belirtti.

Son olarak, Bitcoin için kısa vadeli düşüş beklentisini dile getiren Hayes, %30’luk bir düzeltmeyi öngörerek uzun vadeli olarak Bitcoin’de bir yükseliş beklentisi olduğunu belirtti ve “boğa piyasası yeni başlıyor” ifadesini kullandı.

No Permission Needed -- How Arthur Hayes, BitMEX CEO, is Self-Made with a  Multi-Billion Dollar Trading Platform