ABD Kongresi Biden’ın SEC Dijital Varlık Veto Kararını İptal Etmeyi Hedefliyor !

ABD milletvekilleri, tartışmalı SEC muhasebe bülteni Personel Muhasebe Bülteni 121’i (SAB 121) iptal eden bir yasa tasarısı olan HJ Res. 109 üzerinde gelecek hafta oylama yapacak. Başkan Joe Biden, Mayıs ayında yasa tasarısını veto ederek yönetiminin katı mali düzenlemelere olan bağlılığını güçlendirdi.

Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Steve Scalise’nin haftalık programına göre, karar tasarısının önümüzdeki hafta Salı veya Çarşamba günü görüşülmesi bekleniyor. SAB 121, finansal kuruluşların müşterilerinin dijital varlıklarını bilançolarında listelemelerini zorunlu kılıyor. Eleştirmenler, bu kuralın dijital varlıkları ABD finansal sisteminin dışında tuttuğunu savunuyor. Temsilciler Meclisi ve Senato, Mayıs ayında SAB 121’in yürürlükten kaldırılmasını onayladı, ancak Başkan bunu veto etti.

Biden’ın veto kararını bozmak için Temsilciler Meclisi ve Senato’dan üçte iki çoğunluk oyu gerekiyor. Girişim sermayesi şirketi Paradigm’de hükümet ilişkileri başkanı Alexander Grieve, sektörün artan siyasi farkındalığı göz önüne alındığında bunun mümkün olabileceğini belirtti. Kripto, mevcut seçim döngüsünde önemli bir siyasi konu haline geldi. Coinbase ve Ripple gibi şirketler, kripto odaklı Süper Siyasi Eylem Komitesi (PAC) Fairshake’e bağışta bulunuyor. Son gelişmelerden biri olarak, bir blockchain yatırım şirketi olan Multicoin Capital, kripto yanlısı Cumhuriyetçi milletvekillerini desteklemek için Solana’ya 1 milyon dolara kadar bağış yapmayı planlıyor.

Multicoin Capital’in yönetici ortağı Kyle Samani, “Önümüzdeki 10 gün boyunca Multicoin Capital, Sentinel Action’a 1 milyon dolara kadar değere sahip tüm SOL bağışlarını eşleştirecek. Bu süre zarfında SOL’e katkıda bulunursanız, eşleştirmemizle katkınızın etkisini iki katına çıkaracağız” dedi.

Bu nedenle, Başkan Biden ve eski Başkan Donald Trump, kripto yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Trump, kriptoya karşı daha olumlu duruşu nedeniyle daha fazla sektör paydaşının desteğini topladı. Eski başkan, sektörü destekleme ve Biden yönetiminin “kriptoya karşı savaşını” sona erdirme sözü vermişti.

ABD Başkanı Joe Biden'ın hafızası sorunlu olarak nitelendirildi - Son Dakika