SOL Günlük NFT Satışlarında ETH’yi Geride Bıraktı !

Solana (SOL) veri analizi platformu Step Data Insights, Cuma günü Twitter’da Solana’nın ETH’yi 24 saatlik NFT satış hacmi açısından geride bıraktığını duyurdu. Analitik platform, Solana’nın bu başarısını bir ayı piyasasında gerçekleştirdiğini vurguladı.

Söz konusu gönderiye göre Solana, NFT satış hacmine göre blok zincirleri listesinde birinci sırada yer aldı. Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) ise ikinci ve üçüncü sıraları işgal etti. Polygon (MATIC) 4. sırada yer alırken, ImmutableX 5. sırada yer aldı. Aynı zamanda SOL, son 24 saatte fiyat performansı açısından önde gelen altcoinleri geride bıraktı. Basın zamanında ETH, %0,33’lük bir düşüşle yaklaşık 1.913,01 $ değerindeydi.

Diğer yandan SOL, bu süre zarfında %4’ten fazla bir fiyat artışıyla öne çıktı. SOL’un fiyatı 19.01 dolardan işlem görürken, haftalık performansı %11’den fazla arttı. Fiyatı, son 48 saatte 50 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkarak önemli bir teknik göstergeyi aştı ve hâlâ üzerinde işlem görüyordu. Bu durumda SOL, ana direnç seviyesi olan 19,68 $’ı hedeflemeye çalışıyordu. Ayrıca, yakın zamanda oluşan yükseliş teknik bayrağı da dikkat çekiciydi.

9 günlük EMA çizgisi, son 3 günde 20 günlük EMA çizgisini aşarak yükseldi. Bu durum, SOL’un kısa vadeli bir yükseliş trendine girdiğini ve önümüzdeki günlerde yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Eğer bu yükseliş bayrağı doğrulanırsa, SOL büyük olasılıkla 19,68 dolarlık direnci destek seviyesine dönüştürecektir. Bu gerçekleşirse, SOL 22,56 $’daki bir sonraki kilit direnç seviyesine doğru ilerleyebilir. Bu seviyede süregelen alım baskısı, SOL’un fiyatını 26.85$’a kadar yükseltebilir.

Öte yandan, SOL önümüzdeki 2 gün içinde 19,68 doların üzerinde günlük mum kapatamazsa, 17,69 dolara doğru bir düşüş riski ortaya çıkabilir. Eğer 9 günlük ve 20 günlük EMA hatları destek sağlayamazsa, SOL’un fiyatı 15,80$’a kadar düşebilir.

Solana | Web3 Infrastructure for Everyone