Solana’nın Yeni Sürprizi: Akıllı Telefon!


Solana Mobile, blokzincir entegreli akıllı telefonu Saga’dan sonra yeni bir model üzerinde çalışıyor.

Solana Mobile, Saga’nın ardından blokzincir entegreli bir akıllı telefon daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bitcoin ETF’lerinin popüler hale gelmesi ve Bitcoin’in yüzde 150’lik bir artış yaşaması, birçok altcoin için boğa piyasasını başlattı. Bu boğa koşusunda, Solana (SOL) gibi popüler kripto paralar da önemli bir değer artışı yaşadı, 12 ila 15 dolar arasında işlem gören Solana, 120 doların üzerine çıktı.

Solana, 2023 yılında dikkat çeken bir yükseliş gösterirken, ekosistem gelişimine de devam etti. Solana, Solana Mobile aracılığıyla piyasaya sürdüğü ilk akıllı telefonu Saga ile başarı elde etti. CoinDesk’e göre, Solana Mobile, serinin ikinci telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bu telefonun, Saga ile aynı temel özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. Yeni telefonun, yerleşik bir kripto cüzdanı, özel Android yazılımı ve kripto uygulamaları için bir mağaza gibi özelliklere sahip olması planlanıyor.

Solana’nın ilk akıllı telefonu Saga, piyasaya sürüldüğünde 1.000 dolardan satışa sunulmuştu. Ancak, Solana’nın kripto piyasasındaki düşüş trendi ve yatırımcıların tedirginliği nedeniyle, akıllı telefon beklenen satış performansını gösteremedi. Ancak, geçen yıl Solana, SOL tokeninin performansıyla paralel olarak Saga’nın satışlarında tatmin edici sonuçlar elde etti.

Henüz resmi bir açıklama olmasa da, Solana’nın serinin ikinci ürünü için çalışmalara başladığı ve telefonun temel özelliklerinin Saga ile benzer olacağı bildiriliyor.

Solana sol saga akıllı telefon