Wall Street Ünlü İsmi USDT’ye Kefil Olduğunu Açıkladı!


Cantor Fitzgerald LP CEO’su Howard Lutnick, Tether Holdings Ltd.’nin mali tablosunun bir kısmını incelediğini ve ellerinde bulunan parayı doğruladığını açıkladı. Lutnick, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Cantor Fitzgerald’ın Tether varlıklarının “çoğunu” yönettiğini vurgulayarak, Tether’in kripto para piyasasında önemli bir rol oynadığını belirtti ve yıllardır USDT’nin iddia edildiği gibi dolarla birebir desteklenmediği yönündeki spekülasyonlara dikkat çekti. Lutnick, “Sahip oldukları paraya sahipler.” dedi.

Stablecoin ihraççısı olan Tether, dünya genelinde 95 milyar doları aşan piyasa değeri ile en yaygın kullanılan stablecoin olarak bilinmektedir. Lutnick, Tether’in Haziran sonunda yaklaşık 83 milyar dolarlık stablecoin’i desteklemek için yaklaşık 86 milyar dolarlık varlık bildirdiğini ifade etti. Fitzgerald, ABD Hazinesi’nin Fed ile doğrudan ticarete olanak sağlayan 25 ana aracısının ve Wall Street’teki en tanınmış tahvil alım satım kurumlarının arasında yer almaktadır.

Kripto para birimlerinin spekülatif olmasının yanı sıra çekici olduğunu belirten Fitzgerald CEO’su, “Bu bizim için spekülatif bir varlık, ancak Arjantin, Venezuela, Türkiye gibi ülkeler için kripto varlıklar ve stablecoin’ler önemli. Dolara tutunmanın bir yolu bu.” şeklinde konuştu.

Wall St. Firm Paying Obama $400K Pocketed 9/11 Settlement