JPMorgan CEO’su Dimon: Son Bitcoin Açıklamam!

JPMorgan’ın kripto karşıtı CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin hakkında son konuşmasını yaparak, daha önce defalarca ifade ettiği şüphelerini yineledi. CNBC yayınında konuşan Dimon, “Kişisel tavsiyem Bitcoin’e bulaşmayın” dedi. Geçen hafta onaylanan Bitcoin ETF’leri, ilk üç işlem gününde 10 milyar doların üzerinde bir hacme ulaştı. Dimon, kripto paraya yönelik eleştirilerini yeni nesil piyasalardaki performansıyla birleştirerek sürdürdü.

Dimon, geçmişte Bitcoin’e dair sert ifadeler kullanmıştı. 2017’de hükümetlerin Bitcoin’i “ezeceğini” belirtirken, kripto yatırımcılarına yönelik eleştirilerini de sürdürmüştü. 2022’de “Bitcoin’in kendisi abartılı bir dolandırıcılıktır” ifadesini kullanan Dimon, aynı yıl içinde kripto token’ları “merkezi olmayan ponzi şemaları” olarak nitelemişti. 2023’te ABD Temsilciler Meclisi önünde yaptığı konuşmada, Bitcoin’in değersiz olduğunu düşündüğünü ifade ederek, hükümetin Bitcoin’i yasaklaması gerektiğini savunmuştu.

Öte yandan, JPMorgan aynı zamanda diğer finansal varlıkları tokenize etmek ve kendi kripto coin’ini oluşturmak gibi çeşitli kripto işlerine devam etmektedir.

J.P.-Morgan-Chef Jamie Dimon wird 65 | Börsen-Zeitung