Ripple’nin Eski Yöneticisinden İtiraf: Binlerce Bitcoin Kaybettim

Yukarı yönlü olarak momentumuna devam ediyor ve dün yapılan AMA ( bana herhangi bir şey sor) etkinliğine katılan eski RippleCTO’su Stefan Thomas Ripple’ninInterledger teknolojisi hakkında olumlu sözler söyledi. 2012 YILINDA Ripple’a katıldığını söyleyen Thomas Youtube’da bulunan ‘’What is Bitcoin’’ videosunun hazırlanmasında ki önemli isimlerden biri olduğunu söyledi.

Thomas BitcoinJS’nin ( Bitcoin geliştirmeleri amacıyla kullanılan javascript alt yapısının) yazarı olduğunu da belirtti.Ripple’nin şuan ki CTO’su David Schwartz’ın ‘’Ona binlerce Bitcoin’i nasıl kaybettiğini sorun ‘’ diye bir tweet atması ile de bu konuda bir açıklama yaptı. Bu soru kendisine sorulduğunda ise Thomas Bitcoin hakkında ki videosuyla 7002 Bitcoin kazandığını ama anahtarını kaybettiği için onlara ulaşma şansının çok az olduğunu belirtti.

Bitcoin için büyük eleştirileri olan Thomas XRP’nin işlemleri daha kolay bir hale getirdiğini ve Ripple’ninBlockahain deki sorunlara çözüm bulduğunu söylemişti. Thomas’a göre asıl sorun Bitcoin de değil ödeme protokolünden kaynaklanıyor.