Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’ya Göre Her Yatırımcının Portföyünde Birtcoin Olmalı


CNBC’ye verdiği röportaj sırasında Mark Yusko her yatırımcının mutlaka bir miktar Bitcoin sahibi olması gerektiğini belirtti. Daha önce de bu yönde açıklamaları olan Mark Yusko’ya röportaj sırasında bununla ilgi sory yöneltildiğinde şu cevabı verdi ‘’Bitcoin çok iyi bir çeşitlendirme değeri,  düşük kolerasyonlu olması ile de avantajlı ve herkesin portföyünde bir miktar Bitcoin bulunmalı’’.

Mark Yusko Bitcoin için olumlu düşünceleri olan bir isim ve bir süre önce 1 milyon dolarlık bir iddia ortaya atmıştı. Bu iddia da 2029 yılına kadar Dijital Varlıklar Fonu’nun 2029 yılına kadar SPX’i geride bırakacağı yönündeydi. Bu fonun içinde Bitcoin yanı sıra 10 tane daha en çok kullanılan para birimi bulunmakta.

Bitcoinin beklenenden daha büyük bir artış sağlayacağını düşünen Yusko daha önce de Bitcoinin 400 bin dolar değerine ulaşabileceğini belirtmişti. Yusko günümüzde bankaların ve finans sistemlerinin Bitcoine karşı olmalarını anladığını ama bunun ilerde değişeceğini belirtti. Bitcoin tüm dünyada kabul görecek ve çok daha fazla kişi tarafından da kullanılmaya başlayacak.