32 Milyon Dolar Dolandırıcılık

32 milyon Dolarlık hack işleminin adresi bu kez de Japonya oldu. Japonya’nın önemli kripto para piyasalarından biri olan Bitpoint bu sabah saatlerinde eşi benzeri olmayan bir hack saldırısına maruz kaldı. Bitpoint düzenlenen bu saldırıya ilişkin bazı açıklamalara da yer verdi. Çalınan bu paranın 23 milyonunun üyelere ait olduğunu söyleyen şirket yetkilileri, geri kalan 9.2 milyonunun da kendilerine ait olduğunu söyledi.

Sabah saatlerinde yapılan bir habere göre Japonya Menşeili Bitpoint sirketin de 32 milyon Dolarlık para çalındı. Ancak bu işlemden sıcak para cüzdanları etkilendi. Şirket yetkilileri soğuk para cüzdanlarının bu hack saldırısından etkilenmediğini duyurdu. Bu saldırı akıllara birkaç hafta önce  Bitpoint için açıklama yapan ve platformda güvenlik açıkları olduğunu söyleyen Japonya Finansal Hizmetler Kurumu’nu getirdi.

Bitpoint’e yapılan hu saldırı etkisini hemen göstermeye başladı. Özellikle de ana şirket olan Remixpoint’in hisse senetlerinde yaklaşık 19 oranında değer kaybı yaşandı. Üstelik saldırı haberi duyuldukça hissedarlar ellerindeki kağıtları çıkarmaya devam ediyor.