Sıcak Gelişme! “Matic” Binance’de Satılacak

Binance işlem hacmi en büyük olan kripto para borsası olma özelliğini elinde bulunduruyor. Binance yeni bir projeye imza attı ve token satış platformu Launchpad’de satışı yapılacak olan yeni tokeni açıkladı. Bu projeye göre yeni satışı gerçekleşecek token Matic. Binance, Matic ile Ethereum blok zincirinde merkezsiz işlem uygulamasını gerçekleştirmeyi ve bu sayede işlem yükünün azalmasını amaçlamakta.

Çekiliş esasına dayanarak Matic satışı yapılacak. Binance birkaç hafta önce satışlarını bu şekilde gerçekleştireceği açıklamasını yapmıştı. 16,666 bilet belirlenecek ve bu biletler ile her biri için 300 dolarlık token alımı yapılabilecek. Çekilişe katılmak isteyen kişilerin katılma şartı olan bugünden itibaren hesaplarında her gün en az 50 NBN bulundurmaları gerekiyor.

24 Nisan 2019 tarihinde çekiliş başlayacak ve 26 Nisan 2019 tarihinde de son bulacak. Bu tarihler arasında 1 milyon 900 bin Matic satışı yapılacak. Bu miktar ise işlem hacminin %19’una denk geliyor. 1 Maticin değeri ise 0,00263 Amerikan doları olarak belirlendi.